18 stycznia 2020,imieniny Piotra, Małgorzaty

Imprezy i wydarzenia

Wieczór kolęd w Międzybrodziu Żywieckim

W dniu 18 stycznia 2020r. w Centrum Kultury Kryształowe Wzgórze odbędzie się wieczór kolęd. Rozpoczęcie o godzinie 16:00.
Dodano: 17-01-2020

Rozpoczęto cykl dorocznych wieczorów kolęd w Gminie Czernichów

11 stycznia 2020 mieszkańcy i zaproszeni goście spotkali się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Czernichowie. Wieczór uświetniły występy grupy kolędniczej „Mała Roztoka” pod kierunkiem Romana Kosa, chóru Kamerton pod dyrekcją Katarzyny Sadlik oraz Orkiestry Dętej OSP Czernichów-Tresna pod przewodnictwem Szymona Bułki. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernichowie przygotowały specjalnie na tę okazję jasełka. Zwieńczeniem Wieczoru Kolęd w kościele była msza w uroczystej oprawie z towarzyszeniem Orkiestry OSP. Uczestnicy wspólnego kolędowania zakończyli wieczór poczęstunkiem w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czernichowie. więcej zdjęć dostępne na stronie http://www.gokis.czernichow.com.pl/wiadomosci-cat/art-wieczor-koled-w-czernichowie,360
Dodano: 17-01-2020

Posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka

13 stycznia 2020 w Sali sesyjnej UM w Bielsku Białej odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka, którego członkiem jest Gmina Czernichów. Na zaproszenie Przewodniczącego Stowarzyszenia Pana Jarosława Klimaszewskiego Gminę Czernichów reprezentowała Wójt Gminy Barbara Kos-Harat. Na posiedzeniu podjęto szereg uchwał związanych z funkcjonowaniem Stowarzyszenia, przyjęto ramowy plan działalności, przyjęto list intencyjny w zakresie współpracy jednostek samorządu terytorialnego wchodzących w skład Stowarzyszenia Aglomeracja Beskidzka w realizacji zintegrowanych partnerskich projektów dotyczących gospodarki odpadami na terenie subregionu południowego województwa śląskiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych, przyjęto stanowisko dotyczące priorytetowych projektów transportowych na terenie subregionu południowego niezbędnych do rozwoju transportu w subregionie.

Dodano: 16-01-2020