6 czerwca 2020,imieniny Norberta, Laurentego, Bogumila

Bieg na Żar - trwają zapisy

Zapraszamy na XXI Międzynarodowy Bieg Górski ŻAR 2019. Impreza odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca. Trwają zapisy osób, które chcą wziąć udział w biegu. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.


Międzynarodowy Bieg Górski ŻAR od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. W ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji tej imprezy wystartowało ponad 300 zawodników, a na najwyższym stopniu podium w kategorii kobiet i mężczyzna stanęło małżeństwo z Ukrainy: Swietłana i Paweł Olijnyk.

Bieg na Żar zaliczany jest do cyklu „Złota 50-tka”. Trasa tegorocznego, biegu nie uległa zmianie i liczy nieco ponad 8,5 km. Start nastąpi tradycyjnie od skrzyżowania ulic Beskidzkiej z Młyńską. Po sześciuset metrach zawodnicy wbiegną w ulicę Koszarzyska, która następnie przechodzi w tereny leśne, trasa staje się bardziej widokowa, ale i bardziej wymagająca. Na mecie biegu, przy górnej stacji kolejki linowo-terenowej na Górze Żar na zawodników czekać będzie gorący doping kibiców. Na Żarze odbędzie się też dekoracja zwycięzców. Wszyscy zawodnicy otrzymają darmowy bilet na zjazd kolejką.

Dyrektor biegu:
Kazimierz Hojdys - kom. 608 828 584, mail: kazho@wp.pl

Regulamin dostępny na stronie http://gokis.czernichow.com.pl/wiadomosci-cat/art-bieg-na-zar-trwaja-zapisy,324?fbclid=IwAR1w-Kfuv_bGOniNi0WRkHKU_wlwuAAtlql6bQUeWN9bGrtzoDVyGt2IqYY
14-05-2019 9:18:57 - Wpis utworzył użytkownik admin